01.Sposób na czerwone oczy

Spójrz w kierunku światła, na chwilę przed zrobieniem zdjęcie. Spowoduje to zmniejszenie twoich źrenic, dzęki czemu na fotografii nie wystąpi brzydki efekt czerwonych oczu.
Sposób na czerwone oczy

02.Oczy szeroko zamknięte

Masz zamknięte oczy na co drugiej fotografii? Zamknij oczy tuż przed zrobieniem zdjęcia i otwórz je powoli, zanim aparat kliknie. Tym razem oczy będą otwarte.
Oczy szeroko zamknięte

03.Wystarczy jeden podbródek

Aby uniknąć podwójnego podbródka, podciągnij szyje i delikatnie przesuń twarz do przodu. Na początku może to wydać się niezręczne, ale wygląda świetnie.
Wystarczy jeden podbródek

04.Nie strasz przekrwionymi oczami

Wystarczy kilka kropli środka dla zmęczonych oczu i nabiorą one blasku i olśniewająco białego koloru.
Nie strasz przekrwionymi oczami

05.Praktyka czyni modela

Obejrzyj swoje ulubione zdjęcia siebie i spróbuj znaleźć wzór. Dobrze wyglądasz patrząć pod jakimś kątem? Kiedy uśmiechasz się w określony sposób? Powtórz swoje najlepsze pozy podczas kolejnej sesji.
Praktyka czyni modela

06.To nie więzienny portret

Zdjęcie twarzy na wprost rzadko jest ciekawe. Zamiast tego, spróbuj obrócić głowę do pozycji trzy czwarte, aby nadać swojej twarzy głębi.
To nie więzienny portret

07.Jak na czerwonym dywanie

Połóż dłoń na biodrze, ustaw ciało bokiem i obróć głowę w kierunku fotografa. To nic trudnego, a naprawdę pomaga wyglądać szczuplej.
Jak na czerwonym dywanie

08.Zwracaj uwagę na światło

Unikaj stania bezpośrednio pod źródłem światła, które może rzucać brzydkie cienie na twojej twarzy. Najlepiej ustawiaj się przodem do naturalnego źródła światła, takiego jak np. okno.
Zwracaj uwagę na światło

09.Błysk w oku

Spójrz na źródło światła i niech twoje oczy lśnią
Błysk w oku

10.Stara sztuczka gwiazd

Ta porada może wydawać się dziwna, ale naprawdę działa. Podczas uśmiechu, naciskaj językiem na podniebienie, dzięki temu wydłużsysz szyje i poprawisz linie szczęki. Pozwoli to też uniknąć podwójnego podbródka.
Stara sztuczka gwiazd

11.Frontalny atak fotografa

Podcza pozowania do zdjęć "na wprost" skrzyżuj nogi zaczynając od łydki. Ta postawa sprawia, że twoje biodra będą wyglądały na węższe, a nogi na dłuższe.
Frontalny atak fotografa

12.Nie podążaj za grupą

Gdy pozujesz w grupie nie rób tego samego co wszyscy. Zamiast tego stój wygodnie, nie naśladując ludzi pozujacych obok ciebie. Oryginał zawsze wyróżni się na tle kserokopii
Nie podążaj za grupą

13.Co zrobić z tymi rękami?

Ręce wiszące prosto wzdłuż ciała nie są zbyt ciekawe. Baw się okularami przeciwsłonecznymi, poprawiaj swoje ubranie, włóż je do kieszeni, albo oglądaj swój idealny manicure. To tylko kilka pomysłów które sprawią, żetwoje ręce będą wyglądały naturalnie.
Co zrobić z tymi rękami?

14.Nie mów Cheese

Wielu fotografów będzie cię do tego namawiało, ale nie słuchaj ich. Podczas wymawiania tego słowa twój uśmiech wygląda na sztuczny. Jeżeli już musisz pomagać sobei czymś, żeby pokazać uśmiech: pomyśl o pieniądzach :) - wypowiadając słowo "Money" powstaje naturalniejszy uśmiech.
Nie mów Cheese

15.Wyluzuj!

Dopóki nie pracujesz w modelingu naprawdę nie musisz przejmować się tym jak wychodzisz na każdym zdjęciu. Niech twoje fotografie będą naturalne i swobodne. Nie staraj się na siłę pozować, po prostu baw się dobrze, a wtedy na pewno zdjęcia wyjdą znakomicie.
Wyluzuj!